daimatiyatro@gmail.com

3 Ekim 2019 Perşembe

1. Tenedos Tiyatro Festivali: Bozcaada ve Tiyatronun Büyüsüne Ortak Olun

00:37

PAYLAŞ

Tanrının, insanın ömrünü uzatsın diye yarattığı Bozcaada, izledikçe insanın ömrüne keyif katacak 1. Tenedos Tiyatro Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. 26-28 Ekim tarihleri arasında, tiyatronun büyüsünü, adanın eşsiz güzelliğinde hissedeceğimiz, yeni oyunların ilk sahne heyecanına ortak olacağımız ve şarabın vatanında Dionysos’a selam vereceğimiz bir festival bizi bekliyor. 

Türkiye’nin 3. büyük adasında, 3 gün 3 gece boyunca tiyatroyla iç içe olacağımız 1. Tenedos Tiyatro Festivali için geri sayım başladı. Tiyatroyla Bozcaada’nın bu özel birlikteliği, Türk ve dünya edebiyatındaki eserlerin farklı yorumlarını, sanat atölyelerini, çocuk oyunlarını, söyleşilerini ağırlıyacak. İki yeni oyunun prömiyerini gerçekleştireceği festival, adına düzenlenen etkinlikle tiyatronun da başlangıcı kabul edilen Dionysus Şenlikleri’ne de bir nevi gönderme olacak. Bozcaada Belediyesi ve Kaymakamlığı’nın ortaklığıyla ücretsiz olarak düzenlenen, sanatsever Bozcaadalı işletmelerinin de desteğini arkasına alan festival, adaya eminim çok yakışacak.

Önce 26-28 Ekim tarihlerini sonra da programını not edeceğimiz festivalin detaylarına gelin hep birlikte bakalım ve böylece heyecanımızı pekiştirelim:

26 Ekim Cumartesi

13.00 Atölye: Çocuklar için oyunculuk atölyesi (Müfit Aytekin) / Yer: Halk Eğitim Merkezi

15.00 Atölye: Oyunculuk atölyesi (Kayhan Berkin) / Yer: Salhane

20.00 Tiyatro Oyunu: Lampedusa* (prömiyer) ve oyun sonrası söyleşi / Yer: Halk Eğitim Merkezi

*Yazan: Anders Lustgarden
Yöneten: Kayhan Berkin
Çeviren: Hira Tekindor
Oynayanlar: Özlem Öçalmaz ve Cem Zeynel Kılıç
22.00 Konser: Chromas / Yer: Salhane

27 Ekim Pazar

13.00 Atölye: “Sesin Ruhu” voice acting atölyesi (Olcay Yusufoğlu) / Yer: Halk Eğitim Merkezi

15.00 Söyleşi: “Bir Sanat Beldesi Olarak Bozcaada” (Haluk Şahin) / Yer: Salhane

17.00 Söyleşi/etkinlik: Başarısızlık hikâyeleri (Moderatör Cenk Doğar) / Yer: Gümüş Otel

20.00 Tiyatro Oyunu: Kreutzer Sonat* (prömiyer) ve oyun sonrası söyleşi / Yer: Halk Eğitim Merkezi

*Yazan: Lev Tolstoy
Yöneten: Kayhan Berkin
Oynayanlar: Kayhan Berkin

28 Ekim Pazartesi

13.00 Atölye: “Toprağın Büyüsü” Seramik Atölyesi (Murat Atsay) / Yer: Miskin Atölye

15.00 Atölye: “Yazı Masasında Bir Gün” Yazarlık Atölyesi (Murat Mahmutyazıcıoğlu) / Yer: Gümüş Otel

16.00 Tiyatro Oyunu: Soğuktan Korkmayan Tek Kuş (Çocuk Oyunu) / Yer: Halk Eğitim Merkezi

20.00 Tiyatro Oyunu: Kader Can* ve oyun sonrası söyleşi / Yer: Halk Eğitim Merkezi

*Yazan: Murat Mahmutyazıcıoğlu
Yöneten: Murat Mahmutyazıcıoğlu
Oynayanlar: Deniz Karaoğlu

22.00 Kapanış Kokteyli / Yer: Salhane


Programdan da gördüğünüz gibi, üç gün boyunca sadece doğanın değil sanatın da eşsiz havasını soluyacağız. O halde, bundan sonra Bozcaada’yla birlikte tiyatroyu da anacağımız bu özel proje için hazırlığımız şimdiden başlasın, heyecanımız ve alkışımız adanın rüzgarına eşlik etsin. Emeği geçen herkese teşekkürlerimiz de hemen bir borç olarak yazılsın. Şimdiden iyi seyirler!

***1. Tenedos Tiyatro Festivali ile ilgili bilgi/öneri için tenedostiyatrofestivali@gmail.com  adresinden ve 0542 610 8159 numaralı telefondan ulaşılabilirsiniz. **Fotoğraflar: Bozcaada Belediyesi ve karar.com 

1 yorum:

  1. Kocam arkadaşımı aldatıyordu, başka bir kadının yanına taşındı. Bensiz yapamayan kocam şimdi beni görmek istemiyor. Sahte bir büyü tekerleği tarafından iki kez dolandırıldıktan sonra sevgili kocamı geri aldığım için çok mutluyum ama Dr Lomi'nin kocamı herhangi bir dolandırıcılık faaliyeti olmaksızın gecikmeden geri getirmesine yardımcı olduğu için Tanrı'ya şükürler olsun. İletişim kurun Tanrı, WhatsApp Numarasına büyü tekeri gönderdi; +2349034287285 Veya E-posta; LOMIULTIMATETEMPLE@GMAIL.COM, İlişki probleminizi çözmenize yardımcı olacağına söz veriyorum, sözleri EMİN !!

    YanıtlaSil