daimatiyatro@gmail.com

19 Eylül 2016 Pazartesi

Vurur Yüze İfadesi, Kadıköy'de Tiyatro Şenliği Var Bi'tanesi!

01:11

PAYLAŞ


Hep söylediğim bir söz vardır: Tiyatro en çok Kadıköy’e yakışır. Bu sözümün şimdi ise çok büyük bir kanıtı var: Kadıköy Tiyatro Festivali!

Kadıköy’ün en güzel tiyatro oluşumu Kadıköy Tiyatroları Platformu, yeni sezonu eğlenceli bir festivalle karşılamaya hazırlanıyor. Bu yılın başında kurulan, sahneli ve sahnesiz tüm tiyatroları tek bir çatı altında toplayan Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun öncelikli amacı Kadıköy’de köklü bir kültür sanat politikasının yaratılmasına katkıda bulunmaya çalışmak. Sonrasında ise hedef belli: bu çalışmayla örnek/öncü olmak ve hem İstanbul’un hem de ülkenin dört bir tarafında benzer oluşumlarla kocaman bir platform haline gelmek. Bu önemli görevi yerine getirmek için de eğlenceli ve biz tiyatroseverlerin “yaşasın” diyeceği bir festival imza atıyorlar.


1-9 Ekim tarihleri arasında kimselere söz vermeyin, Kadıköy’ü ikinci adresiniz ilan edin ve toplam 9 gün boyunca, 14 ayrı sahneye taşının, 28 oyundan oyun beğenin; bununla yetinmeyip 4 farklı atölyeden birine katılın ve sonunda tiyatronun iyi ki var olduğuna bir kez daha emin olun.

Kadıköy, yeni sezona kapılarını madem eğlenceyle açıyorsa, bu festivalden payımızı almak üzere programı gelin birlikte inceleyelim:Böylesi hareketli festivalin açılışı da hareketli olmalı. O nedenle Kadıköy Tiyatroları Platformu sizi 30 Eylül Cuma günü saat: 18.30’da Mehmet Ayvalıtaş Meydanı'nda düzenleyeceği müzik ve doğaçlama gösterilerine davet ediyor. Sonrasında ise 9 gün boyunca gelsin oyunlar, kopsun alkışlar! Oyunların biletlerini, sahneleneceği tiyatro salonlarındaki gişelerden temin edebilirsiniz. Yetişkin oyunlarının tüm biletleri, 20 TL’den satışa sunulacak ve hepsi 20:30’da başlayacak. Çocuklar da bu festivalde en az büyükler kadar eğlenmeli düşüncesiyle onlar için de çocuk oyunları ücretsiz olarak ve programa göre saat 13:00 veya 15:00’te sahnelenecek.

Gördüğünüz gibi Kadıköy Tiyatroları Platformu, “oyuna gelmeniz” için hazır ve ilk festivalleri olacağı için biraz da sabırsız. Onları bu çabalarında yalnız bırakmamak ve eğlenceye ortak olmak gerek. Festivalle ilgili tüm detaylı bilgiye, aklınıza takılan sorularınızın cevaplarına Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun web sayfasından ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz. Emeği geçen herkesin eline sağlık!

Kadıköy Tiyatroları Platformu Der ki;
Kadıköy Tiyatroları Platformu Kadıköy’de yerleşik bir sahnesi olan ve sahnesi olmasa da oyunlarını ağırlıklı olarak Kadıköy seyircisiyle buluşturan tiyatro gruplarının 2016 yılının Ocak ayında kurduğu bir birliktelik platformudur. Bizler sanatın ve özel olarak da tiyatronun geliştirici ve değiştirici olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle daha fazla insana temas etmek, tiyatronun sorunlarını birlikte çözmek için bir aradayız. Kadıköy’ün bir başlangıç noktası olmasını ve zamanla ülkenin her yerinde benzer kolektif çalışmaların yürütüldüğü kocaman bir platforma dönüşmeyi umuyoruz. Yola çıkışımızın tek amacı sahneli ve sahnesiz tiyatroların sorunlarına birlikte çare bulmanın yanı sıra Kadıköy’de köklü bir kültür sanat politikasının yaratılmasına da katkıda bulunabilmektir. ***Görseller ve kaynak: Kadıköy Tiyatroları Platformu

0 yorum:

Yorum Gönder