daimatiyatro@gmail.com

28 Eylül 2015 Pazartesi

Nasıl Yani, Kumbaracı50 Yeni Sezonda Müzikhol mü Olacak?

02:43

PAYLAŞ

1 Ekim demek, tiyatro sezonun artık "resmi" olarak başlaması demek. Her zaman olduğu gibi tiyatro grupları yeni oyunları ve sürprizleriyle tam kadro hazır. Hiçbirini bekletmemek lazım ama en çok da Kumbaracı50'yi. Çünkü bu sezon sadece yeni oyunlarını sergilemekle kalmayacak, bir de sahneyi "Yalınayak Müzikhol" ile paylaşacaklar!

Yeni sezonda en heyecanla beklediğim tiyatrolardan Kumbaracı50, perdeyi 1 Ekim'de açıyor. Yaptıkları hazırlıklara ve yayınladıkları programa bakılırsa sezon çok hareketli ve bol cümbüşlü geçecek.

Kumbaracı50'de Bir Müzikhol? Olur mu Olur!
Bu sezon Kumbaracı50'yi, bir müzikholle paylaşacaklarmış, ismi de Yalınayak Müzikhol olacakmış. İlk duyduğumda ben de şaşırdım ama kesin bilgi yaymak gerek. Nasıl, nerede ve ne zaman sorularına yanıtları ise şöyle:

Bir süredir boğuştuğumuz ekonomik zorluklar nedeniyle, batıyor mu, batmıyor mu, krizdeler mi, çıktılar mı, kapandı kapanacak derken kapımızı çalan, yersiz kalmış bir müzikhol ekibiyle Kumbaracı50’yi paylaşma konusunda anlaştık.

“Yalınayak Müzikhol”ün patronu; kentsel dönüşüm nedeniyle yerlerinden edildiklerini, işgal edecek bir bina ararlarken, sanat camiasındaki sohbetler sırasında tiyatroların ne kadar da zor durumda olduğunu duyduğunu belirtti. İlk olarak Kumbaracı50’nin kapısını çalan müzikholün patronuyla sezon boyunca birlikte çalışma kararı aldık.

10 kişilik “Yalınayak Müzikhol” ekibi; sunucu, dansçı, çalgıcı ve şarkıcılardan oluşuyor. Programları içerisinde; küçük gösterilerin, birbirinden güzel ve damardan şarkıların, nefis dansların ve eşsiz sanatçıların bulunduğunu belirten müzikholün patronu; “Yılmadık, yıkılmadık, direniyoruz!” dedi. Sonuç olarak Kumbaracı50; 1 Ekim’de “Yalınayak Müzikhol” ile açılıyor.


İki Yeni Oyunla Tiyatro Keyfi Devam Ediyor


Kumbaracı50, yeni sezonda da tiyatroseverlere yeni oyunlar sunmak için çalışmalarına hız kazandırdı. 6 Üstü projesinin beşinci oyunu aralık ayında sahnede olacak. Oyunun ismi Düşman yazarı ise Yeşim Özsoy. Projenin altıncı ve son oyunu da Yiğit Sertdemir tarafından kaleme alınacak. Gösterim tarihiyle ilgili detaylar da şimdiden heyecanla bekleniyor. Bir de yeni olmayan ama Kumbaracı50'de farklı ve interaktif seyir düzeninde buluşacak bir oyun daha var. Yaman Ömer Erzurumlu'nun yazdığı "Sorunlu İnsan Kaynağı" işsiz kalmış beyaz yakalıları sahne üstünde anlatacak. 

Tüm Sezonların En İyi Oyunları Yine Sahnede

Hiç unutamadığım O.B.E.B. oyunu, 12. sezonunda yine alkışların en büyüğünü toplayacak. 444, Kara Bahtlı Kardeşlerin Şen Gösterisi, Dertsiz Oyun ve Aç Köpekler, bu sezon da Kumbaracı50'nin sahnesini boş bırakmayacak. Ayrıca misafir tiyatro grupları da ağırlanmaya devam edecek. 


Uzun lafın kısası, Kumbaracı50 ile keyfi, alkışı ve eğlencesi bol bir sezon geçirmeye var mısınız? O zaman hemen organizasyonunuzu yapın, önce biletinizi sonra da en ön sırada yerinizi alın. Şimdiden iyi seyirler! 

NOT: Kumbaracı50'nin aylık oyun programına buradan ulaşabilirsiniz.      

***Fotoğraflar: Kumbaracı50

   

0 yorum:

Yorum Gönder