daimatiyatro@gmail.com

21 Eylül 2015 Pazartesi

Hasret Bitiyor ve İBB Şehir Tiyatroları, Perdeyi 7 Ekim'de Açıyor!

00:18

PAYLAŞ

Tiyatro sezonunun müjdecisi Ekim ayı yaklaşmak üzere. Artık şehrin dört bir tarafında, tüm salonlarda oyun zamanı! Tiyatroların merakla beklenen programları teker teker açıklanıyor. İBB Şehir Tiyatroları da, 7 Ekim’de toplam 15 oyunla “Ve Perde!” diyor.

Tiyatro sezonunda en heyecanla beklediğim program İBB Şehir Tiyatroları’nın programıdır. Artık beş aylık hasret bitiyor ve 7 Ekim Çarşamba günü oyunlarımıza kavuşuyoruz! Bu yıl perdeyi 4 yeni oyunla açacaklar ve biz de bir önceki sezonda çok beğendiğimiz 11 oyunu alkışlamaya devam edeceğiz.

Önce Yeniler

İBB Şehir Tiyatroları, dört yeni oyunla bize sezonun oldukça zengin geçeceğini haber veriyor. 7 Ekim’de saat 20:30’da, üç ayrı sahnede üç yeni oyun sahnelenecek. Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde Cyrano de Bergerac oyunu başlayacak. Parisli şairin gerçek öyküsünden esinlenerek Edmon Rostand tarafından kaleme alınan bu oyun Mehmet Birkiye’nin yönetmenliğinde tiyatroseverlerle buluşacak. Kadıköy Haldun Taner Sahnesi, İki Arada Bir Yerde oyununu ağırlayacak. Yıldıray Şahinler’in hem yönetmeni hem de oyuncusu olduğu bu oyun da mutlaka izlenilmesi gerekenlerden. Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesi’nde ise Maksim Gorki’nin unutulmaz eserlerinden Ayak Takımı Arasında sergilenecek. Orhan Alkaya’nın yönetmeni olduğu bu oyunda Mazlum Kiper, Mert Tanık ve Serdar Orçin gibi başarılı isimler var.


21 Ekim Çarşamba günü ise saatler On İkinci Gece’yi gösterecek ve Shakespeare’in ölümsüz eseri Bennu Yıldırımlar, Levent Öktem, Kubilay Penbeklioğlu, Özge Özder’in oyunculuğuyla hayat bulacak.

Tekrar Sahnedekiler

Geçtiğimiz sezonlarda adından söz ettiren oyunlardan Türkiye Kayası, Çin Kahvesi, Ölü Adamın Cep Telefonu, Zengin Mutfağı, Kısasa Kısas, Komşum Hitler, On İki Öfkeli Adam, Çürük Temel, Hayal-i Temsil, Sırça Hayvan Koleksiyonu, Terzi, bu sezon da yine perdelerini açacak. Keyifle seyrettiğim müzikaller Şekerpare, İstanbul Efendisi, Kerbela da sahnede olacak. (İzlediğim oyunlarla ilgili yazılarıma üstüne tıklayarak ulaşabilirsiniz.)


Gördüğünüz gibi bu sezon, İBB Şehir Tiyatroları’nda çok renkli olacak. Biletler satışa çıktı ve şimdiden tükenmek üzere. Bu sezon da oyuna gelmek istiyorsanız hemen seçiminizi yapın ve en önde yerinizi alın. Şimdiden iyi seyirler...

*** İBB Şehir Tiyatroları'nın Ekim programına ulaşmak için tıklayın:

0 yorum:

Yorum Gönder