daimatiyatro@gmail.com

25 Mayıs 2015 Pazartesi

Bir Yaz Klasiği: ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları

01:15

PAYLAŞ

Yazın gelmesi demek açıkhava organizasyonlarının başlaması demek. Bu organizasyonlarda sadece tiyatroya ve müziğe doymak olmaz. Yıldızların altında dans ve sergi de dahil olmak üzere sanatın her dalını yaşamak gerek. Bunun içinse yapılacak tek şey var: Bir yaz klasiği haline gelen ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları’nı takip etmek.


İstanbul’da yazı sevmemizin en büyük nedenlerinden biri de açıkhava organizasyonlarıdır ve bu organizasyonlarda öncelik kesinlikle ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları olmalıdır. Neden derseniz içinde sinemadan sergiye, tiyatrodan klasik müzik dinletilerine, modern dansa ve hayranı olduğumuz grupların konserlerine kadar ne ararsanız var. Sanatı damarlarınızda hissedeceğiniz bu buluşmalar, 1 Temmuz-31 Temmuz arasında ENKA’nın İstinye’deki kampüsünde yer alan Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek. Sanatseverler de bu eşsiz deneyimden nasibini alacak.


ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları'nda açılış 1 Temmuz’da Oscar Wilde’ın eseri Dorian Gray’den uyarlanan MüzikalCİ ile yapılıyor. Bu açılış, Erhan Yüksel ve Emre Mollaoğlu’nun Yaz’dan Yaz’a sergisiyle de taçlanıyor. Devamında ise sahnede Fazıl Say ve Serenad Bağcan var. Fazıl Say’ın hem ilk hem de yeni şarkıları 2 Temmuz’da müzikseverlerle buluşacak ve Serenad Bağcan da, güçlü yorumuyla eşlik edecek. İlk haftanın finali ise muhteşem çünkü sahnede MFÖ olacak. Açıkhava’ya en çok yakışan efsane müzik grubunu dinlemek için 3 Temmuz’u hemen not edin. 

Açıkhava Buluşmaları’nda ikinci hafta, sadece tiyatroya ayrılmış. Benim bu sezon en favori oyunlarımdan İki Kişilik Yaz bu kez gerçekten adı gibi yazın oynanacak. Tuğrul Tülek’e 19. Afife Tiyatro Ödülleri'nde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu ödülünü getiren bu oyunu henüz görmediyseniz, o zaman 6 Temmuz’da ENKA’ya gelin. Diğer taraftan 9 Temmuz’da sahnelenecek bol ödüllü ve kadrosunda Engin Hepileri, Defne Halman ve Mehmet Birkiye’nin olduğu kara güldürü Katil Joe de kaçırmamanız gereken oyunlardan.

ENKA Açıkhava Buluşmalarının en ilginç etkinliği Kız Doğdu-Tüh olacak. 13 Temmuz’da ki bu dans gösterisinde önce 30 dakikalık “Kız Doğdu” sonra da 45 dakikalık “Tüh” sergilenecek. Şimdiden merakla bekleniyor. Demet Evgar’ın bu kez oyunculuğuyla değil müzikteki performansıyla tanışacağız. 20 Temmuz akşamı Tuluğ Tırpan’ın bestelerini Demet Evgar seslendirecek, hem sohbet hem de müzik dolu bir gece olacak. Türk Sanat ve Halk Müziğini aynı sahnede dinlemek ister misiniz? O zaman 24 Temmuz’da Kardeş Türküler ve Ara Dinkjian’ın ortak konser projesinde buluşalım. 


27 Temmuz’da sergilenecek son tiyatro oyunu Eşeğin Gölgesi’ni izlerken Abdalya ülkesinin haline bir yandan gülecek bir yandan da kendi halimize şükredeceğiz. Takvimler 31 Temmuz’u gösterdiğinde ENKA Açıkhava Buluşmaları final yapacak hem de sürpriz bir isimle! Anadolu Rock’ın son temsilcisi Kıraç, uzun bir aradan sonra hayranlarıyla hasret giderecek ve coşku da yıldızlara değecek. 


ENKA Açıkhava Buluşmaları, sadece bu etkinliklerden ibaret değil. Özlemle anılan yaz sineması geleneği de yeniden yaşatılıyor. Whiplash, Keskin Nişancı, Yapay Oyun, Bad Man, Interstellar, Hobbit, Transcendence, Dany Collins, Kuralsız da izleyebileceğiniz filmler arasında yer alıyor. Böylece film severlerin keyfi de yıldızların altında çok daha başka olacak.

Gördüğünüz üzere yazın en sanat hali ENKA Açıkhava Buluşmaları’nda. Sizi keyiflendirecek, “iyi ki müzik, tiyatro, sinema var" dedirtecek bir etkinlik mutlaka olacak. O zaman vakit kaybetmeden hemen biletinizi alın çünkü sanatı bekletmek olmaz! Şimdiden iyi eğlenceler...

PROGRAM
(Yakından görmek için programın üstüne tıklayın.)0 yorum:

Yorum Gönder