daimatiyatro@gmail.com

6 Nisan 2015 Pazartesi

Sezonun Dayanışma Hareketi: Şarkılar Tiyatro İçin!

00:41

PAYLAŞ

Bu bir dayanışma çağrısıdır! Tiyatroseverler, sanatseverler, tiyatronun ve sanatın daim olması için şimdi birlik olma zamanı. İşte bunun için 10 Nisan Cuma akşamı "ŞARKILAR TİYATRO İÇİN" diyoruz ve Şermola Performans'a hep birlikte destek oluyoruz. 

Ülkemizde alternatif tiyatroların ve bu tiyatrolara kapılarını açan sahnelerin, sanat politikaları nedeniyle çektikleri sıkıntılar maalesef her geçen gün artıyor. Ve bir süre sonra da kapanma tehlikesiyle yüz yüze geliyorlar. Bugünlerde aynı sorunu yaşayan Şermola Performans için tiyatrocu dostlar bir araya geliyor ve bir dayanışma konseri düzenliyor. 10 Nisan akşamı saat 21:00'de Taksim The Mekan'da gerçekleşecek Şarkılar Tiyatro İçin konserinin geliri Şermola Performans'ı ekonomik darboğazdan kurtarmak üzere kullanılacak.

Bu konserde şarkıları tiyatronun ustaları ve genç yetenekleri söyleyecek. Biz de hep birlikte hem destek olup hem de eğleneceğiz. Sahne alacak isimler arasında kimler yok ki:

Ahmet Melih Yılmaz, Ayça Damgacı, Çiçek Dilligil, Çiğdem Erken, Deniz Türkali, Emre Kınay, Engin Alkan, Erdem Şenocak, Erkan Kolçak Köstendil, Fırat Tanış, Funda Eryiğit, Orhan Alkaya, Sermet Yeşil, Sevinç Erbulak

Gördüğünüz gibi oldukça keyifli ve renkli bir organizasyon olacak. Bu eğlenceye ortak ve Şermola Performans'a da destek olmak için hemen bir bilet almanın tam sırası. Biletler, çoktan Biletix, Şermola Performans, TheMekan, D22, Tiyatro Hal, Emek Sahnesi, İkinciKat, SekizinciKat, Kumbaracı50, Karakutu, YanEtki, Kadıköy Theatron, Galata Perform'da satışa sunulmuş durumda.

Şarkılar tiyatro için olsun ve perdeler hiç kapanmasın! Şimdiden iyi eğlenceler...


Şermola Performans'ı Tanıyalım:

Şermola Performans, Mîrza Metîn ve Berfîn Zenderlioğlu’nun öncülüğünde, Destar Tiyatro bileşenlerinin ve destekçilerinin çabalarıyla kurulmuş bir performans sahnesidir.

Kurucu ekibin amacı, kendi çalışmalarını daha fazla disiplinize etmek, gösterimler yapabilmek, sahne sıkıntısı yaşayan farklı tiyatro gruplarıyla ve farklı disiplinlerle mekânı paylaşmak oldu.

Mekân Şubat 2010’da kiralandı ve sahnenin tadilatı ve ihtiyaçları uzun uğraşlardan sonra büyük oranda giderildi.

Bugüne kadar başta tiyatro olmak üzere dans, konser, kısa film, belgesel, söyleşi gibi birçok etkinliğe ve farklı disipline kapılarını açan mekân, 80’in üzerinde farklı gruba ve 200 civarında farklı etkinliğe ev sahipliği yaparak 5 yıl boyunca neredeyse her gün kapılarını açık tuttu.

Farklı disiplinler için atölyeler gerçekleştirildi. Dayanışma ve sosyal sorumluluk projeleri için kapılarını açtı. 
Şermola Performans, şimdi de desteğinizle kapılarını hiç kapatmayacak. 
Detaylı bilgi için: www.sermolaperformans.com  0 yorum:

Yorum Gönder