daimatiyatro@gmail.com

20 Nisan 2015 Pazartesi

31. Çocuk Şenliği ile Haydi Çocuklar Tiyatroya!

01:38

PAYLAŞ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na az kaldı. Bugün itibariyle de Çocuk Haftasına girmiş bulunuyoruz. Tüm bir hafta boyunca farklı alanlarda çocuklara özel programlar ve eğlenceli şenlikler olacak. Bunlar arasında en güzeli ve en anlamlısı tabi ki tiyatro! İBB Şehir Tiyatroları, 31. ÇOCUK ŞENLİĞİ ile çocukları tiyatroya çağırıyor.

İBB Şehir Tiyatroları bu yıl 20-24 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek 31. Çocuk Şenliği ile çocukları tiyatroyla buluşturuyor. Harbiye Muhsin Ertuğrul, Gaziosmanpaşa, Kağıthane Sadabad ve Ümraniye Sahnelerinde toplam 16 tiyatro grubu, 32 seans oyun sergileyecek. Tüm bu oyunlar da ÜCRETSİZ olacak. Kısaca, çocuklar bir hafta boyunca tiyatroya doyacak. 

Bazı çocukların ilk defa tiyatro deneyimi yaşağacağı 31. Çocuk Şenliği için seçilen oyunlar da adı üstünde ŞEN bir deneyim sunuyor. 20 Nisan 2015 Pazartesi günü saat 13.00’te Bisküvi Adam adlı oyunun sahnelenmesiyle başlayacak olan şenlik, saat 14.00’te Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi önünde sürprizlerle dolu açılış etkinliğiyle devam edecek. Oyunlar arasında Küçük Kara Balık, Kırmızı Başlıklı Pinokyo, Dişler ve Düşler, Uğur Böceği de var. Oyun listesi ve programına buradan ulaşabilirsiniz. Bu arada 21 Nisan Salı günü de Bremen Mızıkacıları isimli perküsyon grubu konseri olacak.

31. Çocuk Şenliği sadece tiyatro oyunlarından ibaret değil. Pantomim, dans, rap ve yaratıcı yazarlık atölyeleri de düzenlenecek. Var Olmak Haktır, Afetlere Hazırlık, Çocuk Gelişiminde Spor başlıklı söyleşiler de yine zengin programın önemli bir parçasını oluşturuyor. Atölye ve söyleşiler de yine aynı şekilde ücretsiz. 

Tiyatro sevgisi çocuk yaşta kazanılır ve bu sevgi bir ömür boyu artarak devam eder. Haydi, geleceğin sanatseverleri için şimdiden harekete geçelim ve çocuklarımızı tiyatroya götürelim.

Şimdiden iyi seyirler, çocuklar!

0 yorum:

Yorum Gönder