daimatiyatro@gmail.com

4 Mart 2015 Çarşamba

Mart Ayında İstanbul Devlet Tiyatrosu'ndan Üç Yeni Oyun

06:28

PAYLAŞ

Bu sezon, yeni oyunları tiyatroseverlerin beğenisine sunmada Devlet Tiyatroları'nın hızına yetişmek imkansız. Ekim ayından bu yana yeni oyunları takip etme ve biletlerini bulma çabalarımız daha sonuçlanmadan Mart ayında yeni üç oyunun daha sahneleneceğini öğrendik. Bu oyunların hangileri olduğunu duyunca bu hareketliliğe ortak olmak isteyeceğiniz kesin!

İstanbul Devlet Tiyatrosu, Mart ayında Muhteşem Gatsby, Eğer Bu Bir Film Olsaydı ve 57. Alay adlı yeni tiyatro oyunlarını izleyicisiyle buluşturacak. Oyunlarla ilgili detaylarlar için gelin hep birlikte basın bültenine göz atalım. 

İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun Mart ayında sahneleyeceği "Muhteşem Gatsby" 3 Mart'ta Cevahir Sahnesi'nde, "Eğer Bu Bir Film Olsaydı" 4 Mart'ta Üsküdar Tekel Sahnesi'nde, "57. Alay" 13 Mart'ta Küçükçekmece D.T. Sahnesi'nde prömiyer yapacak.


Scott Fitzgerald'ın klasikleşmiş eseri "Muhteşem Gatsby", 3 Mart'ta Cevahir Sahnesi'nde yapılan prömiyerinin ardından, 31 Mart'a kadar izlenebilecek. 1920'lerin Amerikasında dans, müzik, eğlence, ihtişamlı hayatlar ve aşkı konu alan oyunu, Faik Ertener yönetiyor. Oyunda, Şebnem Dokurel Topçuoğlu, Tansel Öngel, Kerem Aslanoğlu, Ebru Unurtan, Erdinç Gülener, Demet İyigün, Orhan Kurtuldu, Elif Nutku, Alper Çelikkol, Meriç Atmaca oyuncular arasında yer alıyor.

Yugoslavya'da 1992 yılında yaşanan savaşı anlatan "Eğer Bu Bir Film Olsaydı" adlı tiyatro oyunu, 4 Mart'ta Üsküdar Tekel Sahnesi'nde prömiyer yapacak. Bosna Hersek'in bağımsızlığını ilan etttiği, Saraybosna'nın kuşatma altında olduğu dönemi yaşayan Ziriç ailesinin hikayesinin ele alındığı oyunda, 17-22 Mart arasında Cevahir 2 Sahnesi'nde izlenebilecek.


Küçükçekmece D.T. Sahnesi'nde 13 Mart'ta prömiyer yapacak "57. Alay", 13- 21 Mart tarihlerinde Küçükçekmece Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun büyük zaferin 100. yıl dönümü dolayısıyla isimsiz kahramanlara saygılarını sunmak üzere sahneye koyduğu oyunu, Haldun Çubukçu yazdı. Çanakkale Savaşı ve zaferin anlatıldığı eserin oyuncu kadrosunda, Hakan Şahin, Ahmet Dizdaroğlu, Hacer Sevinç Özgel, Macit Sonkan ve Melek Gökçer yer alıyor.


Görüldüğü üzere oyunalr harika, oyuncular zengin. Bir tiyatroseverin beklentileri fazlasıyla karşılanacağına benziyor. O halde, acele edin ve oyunlarda yerinizi alın. Şimdiden iyi seyirler...

***Fotoğraflar: İstanbul Devlet Tiyatroları

0 yorum:

Yorum Gönder