daimatiyatro@gmail.com

7 Ocak 2015 Çarşamba

Kocaman Bir Sanat Çatısı için Tiyatro Medresesi'ne Bir Tuğla da Sen Koy!

09:52

PAYLAŞ

Tiyatro Medresesi’ni hepiniz duymuşsunuzdur. İzmir’in Şirince ilçesinde yer alan Tiyatro Medresesi isminde sadece tiyatro kelimesi geçmesine rağmen görsel sanatların her alanına ev sahipliği yapan uluslararası araştırma, yaratım ve gösteri merkezi. Erdem Şenocak ve Sevan Nişanyan’ın bu ortak projesi, sanatçılar ve sanatseverler için eşsiz bir buluşma platformu.


2012 yılında kapılarını açan Tiyatro Medresesi'nde bugüne kadar tiyatro kampları, araştırma çalışmaları gibi bir takım projeler yapılmış ve usta sanatçılar konuk edilmiş. Bugüne kadar kendi çabalarıyla bu projeleri gerçekleştiren Medrese, artık yoluna tek başına devam edemiyor ve çatısını henüz kapatamamış durumdalar. Erdem Şenocak, konuyla ilgili olarak şöyle belirtiyor: “Odaların üstünü kapatan tavan, aslında ikinci katın tabanı. Onun üstü ise boş. Kış ve bahar ayları boyunca yağan her yağmur, üzerimizde bir tavan yokmuşçasına içeri yağıyordu. Tavanı geçici bir şekilde izole ettik ve soğuklar başlayana kadar böyle idare ettik. Çatısız bir kış daha geçirirsek muhtemeldir ki beton yağmura, dona ve güneşe daha fazla dayanamayarak çatlamaya başlayacak”. 

Tiyatro Medresesi, “ Bir Tuğla da Siz Koyun” çağrısını yeniliyor. Bugüne kadar sanatseverlerin katkısıyla çatının %70’I tamamlanmış durumda. İsterseniz 100 TL verip bir tuğla bağışlayabilir ve böylece medrese bünyesindeki bir oyuna iki kişilik bir davetiye kazanabilirsiniz. Ayrıca, birçok tiyatro grubu ve sahnesi de destek olmak üzere bazı oyun ve aktivitelerinin gelirini Tiyatro Medresesi’ne aktarıyor. Tiyatro Medresesi’ni twitter adresinden takip ederek söz konusu oyun ve aktivitelere bilet alabilirsiniz.

Sofrada benim de tuzum olsun diyorsanız Tiyatro Medresesi’ne bir tuğla da siz koyun. Detaylı bilgiye www.tiyatromedresesi.org adresinden ulaşabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder